1 Catherine The Brave: Don't pay me - jak zwiedzać bez pieniędzy i żyć wbrew trendom i w zgodzie ze sobą

poniedziałek, 20 stycznia 2014

Don't pay me - jak zwiedzać bez pieniędzy i żyć wbrew trendom i w zgodzie ze sobą

Dzisiaj dowiedziałam się o fajnym projekcie, który uświadomił mi, że są ludzie, którzy są naprawdę zmęczeni pogonią za pieniądzem i niekoniecznie chcą płynąć "z prądem", siedząc na wygodnym krzesełku w szklanym budynku od 8 do 17, a wieczorem wyciskać siódme poty na siłowni, by mieć siłę psychiczną do powrotu do pracy dnia następnego. Są ludzie, którzy chcą uciec od idei pieniądza, którzy rządzi światem i to jest naprawdę fajne. Może dla niektórych nieco utopijne, ale jak widać, da się z taką ideą zrobić COŚ.

Powstał projekt Don't Pay Me - zachęcam do polubienia na FB: https://www.facebook.com/dontpayme

Najlepiej zacytować jak uczestnicy sami opisują ów projekt:

Don't Pay Me to portret podróżników, artystów, biznesmenów i aktywistów, którzy starają się wyjść poza system oparty na pieniądzu. Praca wykonywana jest w zamian za jedzenie i miejsce do życia, a każde miejsce daje wyjątkowe możliwości samorozwoju. Strony tej transakcji nazywane są gospodarzami i wolontariuszami, ale w rzeczywistości stają się czymś więcej.
 
Utopijne? No nie do końca, bo jak widać projekt brnie do przodu, brakuje tylko kasy na post-produkcję, materiał już jest, historia została napisana przez samo życie, a właściwie - przez osoby, które swoje życie wzięły we własne ręce. Z tego, co wiem, szukają wolontariuszy do pracy przy post - produkcji, więc kto żyw i ma ochotę niech pisze i się doświadcza!

Powstał zachęcający trailer, nic tylko czekać na akcję promocyjną i dokończenie filmu. Inspirujące, kibicuję.

 
DON'T PAY ME - a documentary movie trailer from A/H1N1 on Vimeo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz